Dodany: 2011-03-16 14:22:46

KomornikJednym z zawodów prawniczych, który nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak zawód sędziego, notariusza czy takim jak radca prawny szczecin, jest zawód komornika. Nic dziwnego, gdyż czynności, które wykonuje ten prawnik Częstochowa często nie należą do najprzyjemniejszych.

 

W odróżnieniu od radcy prawnego, który w swoich działaniach pozostaje w stosunku pracy, prawnik Częstochowa, jakim jest komornik może działać na własny rachunek i za wykonywane przez siebie czynności pobierać odpowiednie wynagrodzenie. Zakres jego działalności jest jednak obwarowany przepisami prawnymi, do których musi się on bezwzględnie stosować. Nie może więc zająć przedmiotów i rzeczy, w tym także nieruchomości, które służą zachowaniu minimalnego standardu życia osó, których majątek został poddany licytacji.

 

Mowa tutaj przede wszystkim o tym, żę prawnik Częstochowa nie może zająć sprzętu gospodarstwa domowego, a więc pralki, lodówki. Może jednak wnioskować o zajęcie części wynagrodzenia, które nie może przekroczyć jednak sześćdziesięciu procent jego całości.Dodaj nowy komentarz do artykułu Komornik
Nick: