Dodany: 2012-10-17 10:26:17

 

OskarżonyW Polsce istnieje zapis prawny o domniemaniu niewinności. Mówi on o tym, że każda podejrzana lub oskarżona w procesie karnym, gospodarczym, finansowym, skarbowym, cywilnym bądź każdym innym osoba, jest niewinna do czasu ogłoszenia wyroku przez sąd.

 

Adwokat wrocław dodaje w tej kwestii, że często dziennikarze popełniają błąd nazywając każdego oskarżonego mordercą lub złodziejem, gdy nie zapadł jeszcze prawomocny wyrok. Taka osoba, w przypadku uniewinnienia może wszcząć postępowanie cywilne o zniesławienie przeciw danej gazecie.

 

Adwokat wrocław miał w swojej karierze kilka takich przypadków, gdy oskarżony został uniewinniony i pozywał media, które w czasie procesu już go skazały. Oprócz tego każdemu obywatelowi gwarantuje się również prawo do obrony i sprawiedliwego procesu. Dlatego adwokat wrocław ma między innymi pracę, jest obrońcą przypisywanym z urzędu, gdy oskarżonego nie stać na adwokata lub jako reprezentant danego klienta broni go w procesie sądowym, inkasując za to oczywiście swoje honorarium..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Oskarżony
Nick: