Dodany: 2012-10-17 09:02:14

 

Rodzaje umów o pracęAdwokat wrocław zajmuje się również sprawami dotyczącymi prawa pracy, które najczęściej toczą się o ustalenie stosunku pracy, gdy osoba była zatrudniona na umowę zlecenia, a powinna na umowę o pracę.

 

Pracodawca ma wtedy obowiązek odprowadzić składki ZUS za ten okres, a także wyrównać pensję osoby do minimalnej krajowej. W przypadku umów o pracę dla pracowników jest ważne również ubezpieczenie zdrowotne oraz staż pracy. Gdy są zatrudniani na umowy zlecenie, nie liczą się one im do stażu pracy. Adwokat wrocław prowadził wiele takich spraw o umowy śmieciowe, które miały znamiona umów o pracę.

 

Pracownicy wykonywali obowiązki wynikające z umów o pracę, a nie mieli ubezpieczenia, opłaconych składek ZUS ani stażu pracy. Adwokat wrocław zaznacza, że umowy śmieciowe są najczęstszą formą zatrudniania studentów lub absolwentów uczelni wyższych, które godzą się na takie warunki z braku innych perspektyw. Brak pracy i niewielkie pensje to zmora każdego małego miasta w Polsce. Również ludzie po studiach nie są już tak poszukiwani jak ci z fachem w ręku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje umów o pracę
Nick: