Dodany: 2012-10-17 09:21:39

 

Obowiązek alimentacyjnyAdwokat wrocław od lat prowadzi własną kancelarię prawniczą, do której zgłaszają się ludzie z różnymi problemami prawnymi. Niektóre z nich dotyczą ciężkich przewinień karnych, jak przestępstwa, inne lżejszych, wykroczeń drogowych.

 

Adwokat wrocław często zajmuje się również sprawami z zakresu prawa pracy, naruszania przez pracodawcę zasad i reguł zawartych w kodeksie pracy bądź bezpodstawnych zwolnień pracowników lub kobiet będących w ciaży, czy na urlopie macierzyńskim. Adwokat wrocław prowadzi także sprawy związane z prawem cywilnym lub rodzinnym.

 

W większości były to rozwody, ustalenie ojcostwa, obowiązku alimentacyjnego, separacje, adoptowanie dziecka, przyznanie lub odebranie praw rodzicielskich. Niewiele osób wie, że obowiązek alimentacyjny nie jest ustalany tylko i wyłącznie na rzecz dziecka. Również rodzic, będąc osobą starszą, bez środków do życia, może zwrócić się do sądu o zobowiązanie swoich dzieci do płacenia na jego rzecz alimentów. Sąd bierze pod uwagę nie tylko potrzeby takiej osoby, ale również możliwości osób zobowiązanych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obowiązek alimentacyjny
Nick: