Dodany: 2013-01-17 10:06:12

 

Prawo kanoniczneKościół z racji swojej odrębności od państwa wymaga odmiennego prawa wewnętrznego. Prawo wewnętrzne kościoła nosi nazwę prawa kanonicznego, jest to prawo które odnosi się tylko do kościoła i rzeczy związanych z religią wyjaśnia szef kancelaria adwokacka częstochowa.

 

Mało kto z pracowników kancelaria adwokacka częstochowa zna się na tym prawie, zwyczajnie nie ma potrzeby. Kościół sam spośród swoich księży wybiera tych, którzy będą szkolić się w celu zdobycia tytułu doktora z nauk prawa kanonicznego. Rzadko choć czasem zdarza się, że klient będący jednocześnie wiernym ma problem z kościołem i chcę pomocy kogoś bezstronnego, wówczas w kancelaria adwokacka częstochowa znajdzie tę pomoc.

 

Są sytuacje, np. unieważnienia ślubu kościelnego i wyrzucenia na wieki z kościoła i odebrania sakramentów, kiedy wierni się buntują szukają pomocy kogoś niezwiązanego bezpośrednio z kościołem. I tu naprzeciw wychodzą właśnie najlepsi z najlepszych jakich ma do zaoferowania prywatna kancelaria, przeważnie jest to dla prawników dodatkowa specjalizacja a nie główna, takie sytuacje mają miejsce zbyt rzadko..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo kanoniczne
Nick: