Dodany: 2012-10-17 09:38:02

 

Kiedy orzekana jest separacja Wiele osób sądzi, że rozwód i separacja to jedno i to samo. Z takim nastawieniem przychodzą także do kancelarii prawniczej, gdzie pracuje adwokat wrocław, który zajmuje się sprawami z prawa cywilnego, rodzinnego, czy spadkowego.

 

Podczas wstępnej rozmowy z adwokatem niektórzy małżonkowie twierdzą, że nieważne co, czy rozwód, czy separacja, ważne, aby zakończyło się ich małżeństwo. I wtedy adwokat wrocław, dzięki nabytej na studiach prawniczych wiedzy oraz swojemu doświadczeniu w podobnych sprawach, może wytłumaczyć takim klientom, że separacja znacznie różni się od rozwodu i jest tylko rozwiązaniem jednorazowym, na krótki czas.

 

Adwokat wrocław zaznacza, że w trakcie separacji nie można zawrzeć drugiego małżeństwa, różnicą między rozwodem i separacją jest również to, że podział majątku następuje dopiero podczas rozwodu. Separacja jest orzekana przez sąd tylko po to, by małżonkowie zastanowili się jeszcze nad swoją decydują dotyczącą rozwodu. W czasie separacji nie muszą mieszkać razem, a przesłanką separacji jest zupełny rozkład pożycia małżonków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kiedy orzekana jest separacja
Nick: