Dodany: 2011-03-16 13:41:45

Prawo karneJedną z najważniejszych dziedzin prawa jak nie trudno domyślić się jest prawo karne. Zajmuje się ono ściganiem z urzędu sprawców zabójstw oraz innych, związanych z naruszeniem nietykalności osobistej obywateli i doprowadzenia ich przed odpowiedni sąd.

 

W imieniu podejrzanych występować może oczywiście prawnik Częstochowa, który będzie w stanie podjąć się ich obrony. W odróżnieniu od innych gałęzi, jakie obejmuje polski system prawa, w prawie karnym została wyodrębnione również prawo karne skarbowe, które również prawnik Częstochowa winien znać.

 

W odróżnieniu od typowego prawa karnego, prawo karne skarbowe zajmuje się ściganiem przestępstw skarbowych i nakładaniem sankcji za ich popełnienie w tym zarówno kar pozbawienia wolności jak również kar finansowych za przestępstwa skarbowe, w szczególności za niepłacenie należnych podatków bądź uchylanie się od tej czynności. Każdy prawnik Częstochowa, występujący jako storna w postępowaniu karnym bądź też karnym skarbowym ma za zadanie przede wszystkim udowodnić, iż jego klient jest niewinny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo karne
Nick: