Dodany: 2012-10-17 08:52:30
 

AlimentyPrawo rodzinne ściśle reguluje wszelkie kwestie dotyczące zawarcia związku małżeńskiego, unieważnienia go, orzeczenia separacji lub rozwodu, adoptowania dziecka, obowiązków opiekuńczych wobec dziecka, a także alimentów.

 

Istnieją bowiem pewne przesłanki, które należy spełnić, by móc wziąć ślub, unieważnić go, czy adoptować dziecko. Na straży prawa rodzinnego stoi nie tylko policja i organy socjalne, ale również prokuratura w przypadku przestępstw przeciwko życiu lub zdrowiu nieletnich oraz adwokat wrocław. Adwokat wrocław od lat zajmuje się prawem opiekuńczym, którego głównym celem jest ochrona interesów nieletnich i małoletnich.

 

Adwokat wrocław często reprezentuje samotne matki w sprawach o alimenty. Są to obowiązkowe świadczenia na rzecz dziecka, nakładane na rodzica, który nie wychowuje nieletniego. Przy ustalaniu zakresu alimentów należy brać pod uwagę zarówno potrzeby uprawnionego, czyli w tym przypadku dziecka, jak i możliwości zobowiązanego ojca lub matki, jeśli dziecko postaje pod opieką ojca..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alimenty
Nick: