Dodany: 2012-10-17 09:15:58

 

SpadekPrawo spadkowe jest częścią prawa cywilnego i obejmuje wszelkie regulacje dotyczące dziedziczenia mienia po osobie zmarłej. Często mimo pozostawienia testamentu przez spadkodawcę adwokat wrocław zajmuje się sprawami dotyczącymi przyjęcia bądź odrzucenia spadku.

 

Jak mówi adwokat wrocław nie zawsze fakt, że zmarły pozostawił testament jest obligatoryjny. Często bowiem zdarzają się sytuacje, w których spadkodawca nie uwzględnił w swoim testamencie najbliższych mu osób, czyli zstępnych, współmałżonka, czy rodziców. A prawo spadkowe opiera się na zasadzie mówiącej o tym, iż istnieje moralny obowiązek pozostawienia części majątku swoim bliskim.

 

Dlatego adwokat wrocław w przypadku nie wymienienia bliskich zmarłego w testamencie jest ich reprezentantem w sprawach dotyczących zachowku, który im się prawnie należy. Dzięki takim regulacjom, rodzina zmarłego nie będzie poszkodowana w przypadku jego śmierci. A osoby wymienione jako spadkobiercy w testamencie będą musieli zapłacić jej zachowek..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Spadek
Nick: