Dodany: 2012-10-17 09:09:28

 

Wymiary urlopówPrawo pracy dokładnie reguluje pobowiązki pracodawcy wobec pracownika, ale również prawa, jakie pracownikowi przysługują i jakie powinien znać. Jednym z nim jest prawo do urlopu.

 

Według zapisów prawa pracy wymiar urlopu wypoczynkowego wynosi obecnie minimum 20 dni, gdy staż pracy pracownika wynosi mniej niż 10 lat oraz minimum 26 dni, gdy staż pracy pracownika wynosi ponad 10 lat. W prawie pracy istnieje również pojęcie urlopu bezpłatnego. W przeciwieństwie do urlopu wypoczynkowego, urlop bezpłatny nie ma na celu regeneracji sił pracownika.

 

Za okres tego urlopu pracownik nie otrzymuje wynagrodzenia, lecz pozostaje nadal zatrudniony. W tym czasie nie można mu wypowiedzieć umowy o pracę. Adwokat wrocław często prowadził sprawy dotyczące łamania praw pracowniczych. Dzięki swojej wiedzy zdobytej na studiach oraz doświadczeniu, nabytym podczas aplikacji prawniczej, adwokat wrocław doskonale zna się na obowiązującym prawie pracy. Jego kwalifikacje i tytuł sprawiają, że adwokat wrocław może reprezentować nas, jako strona w sądzie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wymiary urlopów
Nick: