Dodany: 2012-10-16 14:52:40

 

Niezgodność towaru z umowąNawet jeśli adwokat wrocław jest doświadczony, często musi sięgać po ustawy będące podstawą prowadzonych przez niego spraw i procesów. Dzieje się tak dlatego, że prawo jest niezwykle rozbudowanym i skomplikowanym systemem.

 

Oprócz tego prawo jest tak rozległą dziedziną, że nawet adwokat wrocław nie jest w stanie zapamiętać wszystkich paragrafów i ich wykładni. Dlatego w trakcie prowadzenia nowych spraw swoich klientów adwokat wrocław często musi sięgać do kodeksów karnych, cywilnych, rodzinnych, handlowych, czy ustawy konsumenckiej. Ta ostatnia przydaje się niezwykle często w sprawach dotyczących zakupów wysyłkowych.

 

Kupując przez internet nie mamy pewności, czy zamówiony przez nas towar będzie zgodny z zawartą umową ze sprzedawcą. Często dostajemy rzeczy w innym kolorze, rozmiarze, czy całkowicie innej firmy, niż zamawialiśmy. Większość sprzedawców wymienia je, ale na koszt kupującego, co jest niezgodne z obowiązującym prawem. Konsumenci nie zamierzają płacić za pomyłkę sprzedającego, dlatego coraz więcej takich spraw trafia do rzecznika praw konsumentów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Niezgodność towaru z umową
Nick: