Dodany: 2012-10-16 14:54:03

 

Zachowek Prawo cywilne jest jedną z najbardziej rozległych gałęzi prawa. Wykształciło się z procesów prowadzonych między sąsiadami, czy członkami rodziny. Wyróżniamy w nim prawo spadkowe, rodzinne, opiekuńcze i wiele innych składowych.

 

Adwokat wrocław zajmuje się w większości prawem spadkowym. Jednym z głównych elementów tej dziedziny prawa jest zachowek. Podstawa prawna takiego świadczenia, jak zachowek polega tu na wyjściu z założenia, że każdy człowiek w razie śmierci ma moralny obowiązek pozostawienia choćby części majątku swym najbliższym.

 

Jednak sam adwokat wrocław przyznaje, że niezwykle często zdarza się, że zmarły sporządził wcześniej testament, w którym pomija takie osoby a cały majątek przekazuje komuś innemu. Zachowek zabezpiecza więc interesy osób najbliższych pominiętych przez spadkodawcę w testamencie, do których należą zstępni, czyli dzieci, małżonek i rodzice zmarłego. Adwokat wrocław jest zobowiązany do przestrzegania prawa i poinformowania bliskich o prawach do zachowku po zmarłym, nawet jeśli reprezentuje interesy drugiej strony..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zachowek
Nick: