Dodany: 2012-09-27 10:21:31

 

Sporządzanie testamentówTestament jest to dokument jak każdy inny, to wyrażenie woli danej osoby. Polega on na wypisaniu wszystkich warunków i umów w klauzuli dodatkowej i wpisaniu ich do treści testamentu.

 

W testamentach najważniejszy zapis to przede wszystkim na pierwszym miejscu wyrażenie woli i to dość obfite. Jak przyznaje notariusz katowice w testamencie wszystkie zapisy są honorowane tak samo. Testament jest ważny tylko w formie pisemnej i najlepiej żeby miał poświadczenie notarialne zgodności, pieczątkę oraz inne istotne znaki jakie są potrzebne do właściwego prowadzenia wielu spraw.

 

Testament można podważyć o ile nie jest on aktem notarialnym i nie jest spisany prawnie wyznaje notariusz katowice. W testamencie bez względu na wolę zmarłego przysługuje spadkobiercom zachówek jest to tak zwane prawo do zachowanku. To zapis stanowiący, że należy podjąć się oddania części majątku, małej drobnej dzieciom zmarłego nawet jeśli nie są wymienione w testamencie przyznaje notariusz katowice. To taki dodatkowy i poboczny warunek, ale zawsze obowiązuje zgodnie ze stanem prawnym w Polsce..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sporządzanie testamentów
Nick: