Dodany: 2011-03-16 14:11:13

SędziaJednym z zawodów prawniczych, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem jest zawód sędziego. W odróżnieniu od innych specjalności prawniczych, prawnik Częstochowa, będący sędzią jest funkcjonariuszem publicznym, w gestii którego leży przede wszystkim orzekanie w sprawach karnych jak również karno – skarbowych oraz administracyjnych.

 

Rolą sędziego jest więc orzekanie w tych sprawach, które odnoszą się wskazanych wyżej jak również do orzekania w sprawach z powództwa cywilnego czy w sprawach administracjach. Jednak to nie jest najważniejsza cecha, która różni się prawnik Częstochowa od pozostałych specjalizacji tym, iż sędzia działa w imieniu sądów i trybunałów na zasadzie bezstronności oraz niezawisłości, co w przypadku adwokatów i radców prawnych nie jest już możliwe.

 

Dlatego też zawód jakim jest radca prawny szczecin jest jednym z najtrudniejszych z jakimi można spotkać się na studiach prawniczych na uniwersytecie. Ukończenie prawa nie będzie bowiem tak naprawdę nie jest gwarantem, należy ukończyć odpowiednią aplikację i zdać egzamin państwowy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Sędzia
Nick: