Dodany: 2012-10-17 08:49:51

 

WydziedziczenieAdwokat wrocław w swojej karierze miał kilka przypadków wydziedziczenia bliskich przez zmarłą osobę. Jak sam przyznaje, był świadkiem spisywania takiego testamentu. Wydziedziczenia można dokonać za pomocą spisania ostatniej woli względem zstępnych, małżonka lub rodziców.

 

Adwokat wrocław zaznacza, że może ono nastąpić tylko w kilku przypadkach, ściśle określonych przez ustawę. Po pierwsze, gdy osoba uprawniona do zachowku wbrew woli spadkodawcy postępuje nagminnie w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego, gdy dopuszcza się względem spadkodawcy albo jednej z najbliższych mu osób umyślnego przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności albo rażącej obrazy czci i w końcu gdy zaniedbuje spadkodawcę i nie dopełnia względem niego obowiązków rodzinnych.

 

Adwokat wrocław w przypadku wydziedziczenia informuje pisemnie osobę pozbawioną praw do zachowku i majątku zmarłego, gdy ta się nie zgadza może wszcząć proces. Takie sytuacje są może wyjątkami, ale nadal widzimy ich zbyt często w polskich rodzinach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wydziedziczenie
Nick: