Dodany: 2012-10-17 10:08:38

 

Kodeks pracyKodeks pracy to jeden z wielu aktów normatywnych stanowiący zbiór przepisów regulujących prawa i obowiązki w odniesieniu do wszystkich pracowników oraz pracodawców, bez względu na podstawę prawną ich zatrudnienia.

 

Kodeks pracy jest podstawą całego prawa pracy, które to jest gałęzią prawa obejmującą ogół regulacji w zakresie stosunku pracy konkretnego pracownika i pracodawcy. Kodeks pracy stanowi prawa i obowiązki pracodawców oraz pracowników, które niestety dość często są łamane bądź naruszane. Zazwyczaj dotyczy to wymiaru urlopów, zatrudniania na umowy cywilnoprawne noszące znamiona umów o pracę, czy łamania praw do zakładania związków zawodowych bądź naruszania praw pracownic w ciąży, czy osób niepełnosprawnych. Dlatego też adwokat wrocław specjalizuje się w tym wymiarze prawa.

 

Dzięki temu adwokat wrocław może pomóc pracownikom, których prawa są łamane. Wiedza oraz doświadczenie, które posiada adwokat wrocław z pewnością odgrywają ogromną w rolę w prowadzeniu spraw dotyczący prawa pracy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kodeks pracy
Nick: