Dodany: 2012-10-16 14:40:36

 

Czym są reklamacjePrawo konsumenckie określa prawa każdego z nas, jako konsumenta danego dobra i obowiązki sprzedawców, producentów oraz wytwórni poszczególnych dóbr. Jest tak skonstruowane, że jego głównym celem jest obrona naruszonych praw konsumentów, dlatego to właśnie oni są adresatami tego prawa.

 

Zawiera również szczegółowe regulacje dotyczące reagowania na wszelkiego rodzaju zwroty towarów, czy reklamacje usług. Każdy z nas jako konsument ma prawo do zwrotu nieużywanego i nienaruszonego towaru w ciągu 30 dni od zakupu wraz z paragonem go potwierdzającym. I żaden adwokat wrocław zatrudniony w wielkiej korporacji nie będzie kwestionował tego prawa.

 

Reklamacje natomiast dotyczą wadliwych towarów lub usług, które można oddać żądając zwrotu pieniędzy lub wymiany na inny towar. Adwokat wrocław zatrudniony w biurze rzecznika praw konsumentów często spotyka się ze sklepami nagminnie łamiącymi podstawowe prawo do reklamacji. Jak twierdzi adwokat wrocław, jeśli klient zgłasza reklamację z przyczyn niezależnych od niego, każdy sprzedawca ma obowiązek ją przyjąć..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są reklamacje
Nick: